پچ کورد PATCH CORD چیست؟
عیب یابی سیم کشی برق
عیب یابی سیم کشی برق
انواع پچ کورد
انواع پچ کورد معرفی مدل پچ کورد مسی

پچ کورد PATCH CORD چیست؟

پچ کورد

پچ کورد

پچ کورد PATCH CORD چیست؟ کابل پچ کورد یک کابل الکتریکی میباشد که یک وسیله الکتریکی را به وسلیه دیگری جهت مسیر یابی سیگنال متصل می کند

عملکرد پیچ کورد مانند سوئیچی که به کامپیوتر متصل شده باشد می ماند. پچ کوردها معمولا کوتاه هستند و در رنگ های مختلف در بازار موجود می باشند

انوع مختلف پچ کوردها

کابل های میکروفون، کابل های هدفون، کانکتورهای XLR، کانکتورهای RCA، کانکتورهای TT، کانکتورهای تلفن TRS و …

در نظر داشته باشید که پچ کورد با کابل مخصوص کابل کشی ساختاریافته استاندارد متفاوت است. پچ کورد برای افزایش انعطاف پذیری تابیده می شود اما کابل استاندارد از مس ساخته شده است.

پچ کورد

پچ کورد

پچ کوردها به دو دسته کلی مسی و فیبر نوری تقسیم می شوند.

پچ کورد مسی یک کابل انعطاف‌پذیر است که دو سر آن با سوکت RJ45 سربندی شده است.

جالب اینجاست که برای پچ کوردها براساس نقش و موقعیت آن‌ها در سیستم کابل‌کشی اسم‌های متفاوتی در نظر گرفته شده است. این اسم ها بر اساس زیر هستند.

  • بعضی از پچ کوردها برای اتصال زیرسامانه‌های کابل‌کشی به یکدیگر استفاده می شوند. این نوع از پچ کوردها نباید طولی بیش از ۵ متر داشته باشند.
  • نوع دیگری از پچ کوردها که جهت اتصال تجهیزات به پریز به کار می روند و نباید طولی بیش از ۲۰ متر داشته باشند. این نوع از پچ کوردها ثابت نبوده و می توانند برای موارد مختلفی به کار گرفته شوند. در نظر داشته باشید که طول این سیم ها باید محدود باشد و حداقل مقدار ممکم را داشته باشد.
  • پچ کوردهای نقاط تجمیع نوع دیگری از پچ کوردهای مسی است.

 

 

 

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.