گواهینامه های کسری الکتریک ماهان
گواهینامه های سیم و کابل رویان
دسامبر 9, 2017
کابلهای رایج در پستهای فشار قوی
کابلهای رایج در پستهای فشار قوی
دسامبر 10, 2017

کابل های زمینی NYY

کابل های زمینی

کابل های زمینی

کابل های زمینی NYY و آشنایی با استفاده این نوع کابل ها

این نوع کابل های برق برای کابل کشی در زیر زمین ،در آب ،در کانال و محل هایی که امکان ضربه مکانیکی نباشد با ولتاژ اسمی 1000/600 ولت مورد استفاده قرارمیگیرد.

ساختمان این نوع کابل ها از رشته های هادی مسی نرم شده که به وسیله پی.وی.سی. عایق و غلاف می شوند،تشکیل شده است.مقطع هادی این نوع کابل ها گرد یا سه گوش است.

سیم های عایق شده پس از تابیدن برای گرد شدن مقطع در داخل ماده پر کننده قرار می گیرند. به دور کابل های دارای هادی سه گوش ،نوار پلاستیکی پیچیده می شود. و برای اتصال تمام کابل ها باید از کابلشو و کفشک استفاده شود.

کابل های زمینی

کابل های زمینی NYY با عایق بندی پلاستیکی با ولتاژ نامی 1| 0/6کیلوولت:

کابل های زمینی NYY با هادی مسی و NAYY با هادی آلومینیوم با مقطع گرد یا سه گوش می باشد.

کابلهای NYCY و NYCWY ،مشابه کابل های زمینی NYY است ولی بین غلافهای پی وی سی داخلی و خارجی آن،زره سیم مسی یا نوار مارپیچ مسی می باشد که غلاف مسی به عنوان هادی حفاظتی یا هادی خنثی استفاده می گردد.

کابلهای NYRGY با هادی مسی رشته ای دارای عایق از جنس پی وی سی دارای زره از سیمهای فولادی گالوانیزه با مقطع گرد و نوار فولادی گالوانیزه مارپیچ و کابلهای NYFGY مجهز به زره از سیمهای فولادی گالوانیزه تخت و نوار فولادی گالوانیزه مارپیچ می باشد و در مواردی که حفاظت مکانیکی زیاد نیاز باشد استفاده می گردد

 

کابل های زمینی

کابل های زمینی

 

کابلهای زمینی با عایق بندی پلی اتیلن مستحکم (XLPE) با ولتاز نامی 1| 0/6کیلوولت:

کابلهای XY2 با هادی مسی یک یا چند رشته ای با عایق پلی اتیلن مستحکم و پوشش داخلی و لایه فویل برروی مجموعه هسته ها و غلاف خارجی از جنس پی وی سی است.

کابلهای XRGY2 با هادی مسی مفتولی،دارای زره از سیمهای فولادی گالوانیزه با مقطع گرد،نوار از فولاد گالوانیزه و کابلهای XFGY2 با هادی مسی رشته ای با مقطع گرد یا قطاعی،زره از سیمهای فولادی گالوانیزه تخت،نوار از فولاد گالوانیزه می باشند.این کابلها در مواردی که حفاظت مکانیکی زیاد مورد نیاز است استفاده می گردد.

کابلهای با عایق کاغذی با ولتاژ نامی 1| 0/6کیلوولت :

کابلهای NKBA با هادی مسی رشته ای و کابلهای NAKBA با هادی آلومینیوم رشته ای دارای عایق و کمربند از کاغذ اشباع شده،غلاف سربی،لایه کاغذی مرکب،زره از نوار فولادی دوبل،پوشش کنفی است.

کابلهایNAKLEY با هادی آلومینیوم مفتولی یا رشته ای با عایق و کمربند کاغذ اشباع شده،غلاف آلومینیوم، نوار پلاستیکی و غلاف پی وی سی است.

 

2 Comments

 1. عبدالرضا گفت:

  سلام میخواستم بدون واسطه مستقیم ازشرکت خریدکنم مصرف زیادی انواع کابل برق دارم لطفاراهنمای شماره مدیرعامل شرکت بدید

  • royancable گفت:

   سلام شما میتوانید بدون واسطه از شرکت خرید کنید
   تلفن دفتر مرکزی : ۹۲ – ۶۶۳۴۴۳۹۰ (۹۸۲۱+)
   فکس دفتر مرکزی: ۶۶۳۴۹۴۴۵ (۹۸۲۱+)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *